Tipy na domácí kosmetiku

Pokud jste si někdy četli složení některého kosmetického produktu, mohlo se stát, že vás vykolejilo množství složek, ze kterých se mnoho věcí skládá. Přitom mnoho kosmetiky si můžete vyrobit i vy sami doma. Inspirujte se naším návodem na depilační pastu a tuhý deodorant.

A co si spolu dneska vyrobíme? Domácí depilační cukrovou pastu, která bude mnohem levnější jak ta kupovaná a potom také tuhý deodorant. Jdeme na to!

Depilační cukrová pasta

Depilační cukrová pasta je dobrou volbou pro ty, které se nechtějí holit, ale chtějí chloupky trhat i s kořínky. Cukrová pasta má mnoho výhod. Jde o přírodní produkt, takže nechytnete vyrážku, může vám pomoci se zarůstajícími chloupky a suroviny jsou levné. Bohužel pro nás, pasta má i nějakou tu nevýhodu. Musíte věnovat čas její přípravě, nemusí se vám podařit podchytit správnou hustotu hned napoprvé (což nevadí – po ztuhnutí se z pasty dají udělat výborné citronové karamelky), ale chce to cvik. Místo obyčejné vody lze přidat i růžovou vodu. Co se týče hrnce, klidně použijte nějaký starší. Když vám nepůjde umýt, stačí nechat odmočit horkou vodou. Jde o cukr, takže se teplem rozpustí a půjde postupně umýt.

Co budeme potřebovat?

  • 2 hrnky obyčejného cukru
  • čtvrt hrnku vody
  • čtvrt hrnku citronové šťávy
  • hrnec, vařečku a skleněnou dózičku, ve které se bude pasta skladovat

Postup:

  1. Jako první si zapneme sporák a všechny suroviny dáme do hrnce, který položíme na plotnu. Za STÁLÉHO míchání přivedeme směs k varu (směs bude bublat a tvořit se na ní pěna). V tuto chvíli stáhněte plamen na minimum a za občasného promíchání necháme pomalu houstnout do zlatavé barvy. Může to trvat cca 15 – 20 minut.
  2. Vypneme sporák a směs necháme trošku vychladnout, poté ji přelijeme do připravené dózy. Nejlepší je dóza z materiálu, který můžeme dát do vodní lázně i mikrovlnky. Pastu skladujeme v lednici. Před použitím stačí rozehřát, nanést proti směru růstu chloupků, přiložit kousek papíru nebo látky a strhnout po směru.

Tuhý deodorant

Bambucké máslo

Tuhý deodorant je skvělou alternativou pro ty, kteří nechtějí používat ty kupované, které často obsahují např. hliníkové soli. K výrobě je potřeba opravdu pár věcí, které seženete bez problému téměř všude. Jelikož má deodorant mírně mastnější složení, nechejte ho zaschnout, aby nedělal fleky na oblečení.

Budeme potřebovat:

● ¾ lžičky včelího vosku (nastrouhaný, nejlépe bílý)

● 2,5 lžičky bambuckého másla

● 1 lžička škrobu

● 1,5 lžičky oxidu zinečnatého

● 2 kapky esenciálního oleje podle vlastního vkusu

● obal na tuhý deodorant – buď od použitého, lze koupit i úplně prázdný

Postup

  1. Přichystáme si vodní lázeň, ve které rozpustíme včelí vosk s bambuckým máslem. Poté směs vytáhneme na podložku a smíchám zinek se škrobem. Tuto směs přidáme do naší rozpuštěné kašičky a přidáme esenciální olej. Vše mícháme dohladka. Poté přelijeme do obalu.
  2. Deodorant dáme do lednice a necháme ztuhnout. Pokud deodorant nepůjde vyšroubovat, stačí obal zahřát rukama.

Esenciální oleje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *