Tipy na prázdninové výlety

Léto patří k období, kdy se rodiny, páry, přátelé, ale i jedinci samotní vydávají po různých akcích, výletech – zkrátka využívají toho, že mají dovolenou (v případě stálé pracovní doby víkend) a že je venku hezky teplo. Jde o počasí jako dělané pro různé výlety. Proto vám přinášíme tipy na několik akcí, které se dějí po tyto dva měsíce a kde se vám určitě bude líbit.

Návštěva Rudolfa II. na hradě Švihov

Máte rádi historii naší země? Nevadí vám chození po památkách a chcete se cítit, jako byste se ocitli opět v minulosti? Konkrétně v době vlády císaře Rudolfa II.? V tom případě se přijďte dne 15. července podívat v době od 10:00 – 17:00 hodin na hrad Švihov. První věcí, kterou zde uvidíte je představení v kamenném divadle. Hrát budou nejen herci, ale i zvířata. Součástí jsou i opravdové rekvizity s úžasnými kostýmy, které podnítí vaši představivost. Dále zde bude alchymická dílna, španělská móda a dvě výstavy – katovská a výstava čarodějnic.

vylety4

Festival Africa Life ve Dvoře Králové

Ve dnech 22. až 30. července se v zoo ve Dvoře Králové uskuteční festival Africa Life, který bude přímo přetékat spoustou hudebních a tanečních představení. Dále zde zaslechnete zajímavé vyprávění, ochutnáte africké speciality, nakouknete pod pokličku afrického umění a zhlédnete promítání v letním kině. To vše vám umožní nahlédnout do života lidí v Africe. Nejde jen o tu zemi plnou letovisek jako je třeba Egypt, ale i o zemi, kde je nedostatek potravy, nedostatečné vzdělání a my o těchto věcech, které se tam dějí, mnohdy nemáme ani potuchy.

vylety1

Houmrův triatlon

Pro nadšence do pohybu je zase přichystána akce s názvem Houmrův triatlon, která se uskuteční 5. srpna od 8:30 do 16:00 hodin.  A to v Jiříkově (okres Děčín, Šluknovský výběžek). Jde o 24. ročník této soutěže, které se mohou zúčastnit všechny věkové kategorie. Závod se dělí dle věku, pohlaví a výkonnosti. Ti nejmenší se mohou účastnit minitriatlonu a pro ty větší je připraven triatlon ve třech úrovních náročnosti. Platí zde klasické disciplíny, což je běh, jízda na kole a plavání.

Den seriálů v Boskovicích

Každý milovník seriálů jako jsou Ulice, První republika, Doktor Martin, Ohnivý kuře – může radostí vyskočit. Zámek v Boskovicích se v tento den totiž promění v seriálový ráj. Ke shlédnutí zde budou epizody z několika oblíbených seriálů z mnoha televizí. Všichni návštěvníci se budou moct setkat s tvůrci seriálů, ale i s jejich herci. Budou zde čtyři projekční plochy, ale i výstava rekvizit, autogramiáda a doprovodný program pro každého. Celý den bude zakončen v letním kině na koncertě Xindla X, autora písně k seriálu Na vodě. Akce bude probíhat 15. července od 11:00 – 23:00.

vylety3

Den medu a medoviny v Archeoskanzenu Modrá

Všichni návštěvníci archeoskanzenu Modrá u Velehradu mohou potvrdit, že nejde jen o místo, kde byste znuděně chodili kolem polozemnic, ale že jde i o místo plné různých kulturních akcí. Jedna z nich se zde bude konat 19. srpna v areálu skanzenu. Hlavní atrakcí akce bude med ve všech jeho podobách. Vše zahájí medový jarmark, na kterém si můžete koupit med, medové pivo, svíčky, keramiku, ale i oplatky. Vše bude doplněno ochutnávkou více než padesáti druhů medovin a medy – například lipové, akátové, lesní a malinové. Jako doplněk zde bude připravena soutěž ve stloukání másla a kvíz pro děti.

vylety2

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají plugin Akismet, který filtruje SPAM. Zde se můžete dočíst, jak tento plugin nakládá s vašimi osobními údaji.