Vůně čaje v Ústí nad Labem aneb Čajů fest!

Pokud je čaj vaším oblíbeným nápojem a nemáte to daleko do Ústí nad Labem, pak si můžete zpestřit tuto neděli návštěvou čajového festivalu Čajů fest – jednou ze dvou čajových akcí pořádaných v Ústeckém kraji. Rozhodně se budete bavit!

Čajovny z celé republiky

Jak je již z názvu jasné, ústředním tématem celé události je čaj. Ten Vám zde budou připravovat čajovny z různých míst naší země a ochutnat tak budete moci pestrou škálu druhů čajů i způsobů jejich přípravy. Vy všichni, kteří festival navštívíte, se můžete stát zároveň hodnotiteli a můžete zvolit, od které čajovny Vám čaj chutnal nejvíce. A té čajovně darujte ústřižek “Mistr čaje”.

caju fest lístky

Součástí vstupenky / čajenky je 10 ochutnávek čajů u zúčastněných čajoven zdarma. A pokud budete mezi prvními 500 návštěvníky, ještě navíc dostanete čajový šálek.

Celodenní čajová zábava

Vyjma prohlídky čajového umění soutěžních čajoven si budete moci prohlédnout způsoby provádění čajových obřadů, které výborně představí čaj ve všech jeho chutích i vůních. Nebudou chybět ani ukázky čajové keramiky a k jídlu nejrůznější orientální pochutiny.

V průběhu celého dne dne se pak můžete zaposlouchat do hudby od mnoha místních i přespolních interpretů. Jejich hudební umění bude střídáno s uměním tanečnic a ukázkami tai-chi.

A nebojte se ukázat čajovou kulturu i těm nejmenším. Program pro ně bude bude zajištěný týmem lidí z Mediatáboru.

Nudit se tu nikdo nebude! Všichni jste zváni!

plakat_caju fest

Celá událost probíhá za podpory Magistrátu města Ústí nad Labem a ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají plugin Akismet, který filtruje SPAM. Zde se můžete dočíst, jak tento plugin nakládá s vašimi osobními údaji.