Vyrobte si vlastní vonnou svíčku v pohodlí domova

Jistě milujete tu atmosféru, která panuje ve vašem okolí ve chvílích, kdy si tam zapálíte svíčku. Nejenže vydává žluté světlo, které má uklidňující a pohodový efekt. Když ta svíčka navíc voní, prokáže skvělou službu i našim nosům. Víte, že takovou příjemně vonící svíčku si můžeme vyrobit i v pohodlí domova?

svicka3

Co budeme na výrobu vonných svíček potřebovat?

Na výrobu vonných svíček toho moc potřeba není, což ocení každý, kdo nerad běhá po obchodech. Navíc dnešní doba umožňuje si všechny potřebné materiály nakoupit z domova přes internet. Budeme potřebovat:

  1. Vosk na výrobu svíček – jelikož si chceme udělat svíčku, vosk je úplně nejzákladnější surovinou pro výrobu. Tento typ vosku můžete koupit v kuličkách, které se rozpouštějí snáze, než kdybychom rozpouštěli velké kostky. Můžeme použít i zbytky starých svíček nebo voskové pastelky, které nám dodají trochu barvy.
  2. Knot – aneb aby nám naše svíčka šla zapálit.
  3. Sklenička – svíčku si můžeme udělat v různých velikostech i v různých formách, nám však postačí obyčejná sklenička, ve které svíčka zůstane, čímž omezíme riziko požáru.
  4. Vonné oleje – protože chceme, aby nám naše svíčka voněla, musíme si opatřit nějaký voňavý olejíček.
  5. svickaPísek, mušličky, kamínky, okvětní lístky – pokud jste duše kreativní, můžete si svoji svíčku udělat i designově hezkou a do skleničky přidat nějaké doplňky. Jen pozor, kam je budete dávat, aby svíčka mohla hořet.

A jak budeme postupovat?

  • Ze všeho nejdřív si na sporák postavíme hrnec s vodou. Až se voda dostane do bodu varu, vložíme do ní plechovku a pro náš vosk připravíme vodní lázeň. Do plechovky vložíme voskové kuličky, voskovky, popřípadě staré svíčky nebo jejich zbytky a začneme míchat.
  • Nachystáme si skleničku. Na její dno si můžeme dát kamínky, knot bude lépe držet. Knot umístíme doprostřed sklenice a horní konec namotáme na špejli. Tu položíme na skleničku. Knot díky tomu bude hezky stát tam, kde má. Vosk, který je již roztavený znova zamícháme a přilijeme vonný olej. Poté můžeme vylít do skleničky. Nezapomínáme přitom dávat pozor na knot.
  • Nejlepší možností je udělat polovinu svíčky a počkat až mírně ztuhne, aby se knot ustálil. Poté dolijeme zbytek vosku a navrch dáme to, čím chceme svíčku ozdobit. Nyní je naše svíčka hotová a stačí jen počkat, až uschne.

Svíčka je skvělá nejen pro vás. Když ji hezky zabalíte, máte doma vyrobený dárek pro kohokoliv.

svicka1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *