Vytvořte si vlastní výzdobu na stěny

steny2Ať už bydlíme v domě nebo bytě, jednu věc máme společnou. Tou je touha po tom, abychom měli krásný domov, kde se budeme cítit v klidu a příjemně. Takového efektu lze docílit i s úplnou maličkostí, jako jsou dekorace. Proto vám nyní přinášíme tip na to, jak si svépomocí vyzdobit stěny ve svém domově.

Citáty a motta hezky v rámečku

První možností, jak svůj domov zútulnit, je výroba motivačních obrazů. Bude nám stačit pár dřevěných rámečků, které můžeme dozdobit podle svého vkusu. A poté ještě nějaké oblíbené citáty a motta, ve kterých se poznáváte. Tyto věty si můžete buď vytisknout nebo napsat sami na výkres. To záleží na vaší vlastní fantazii a zručnosti. Potom nám zbývá vložit obrázek do rámečku a první dekorace je na světě.

Samozřejmě je možné, že patříte mezi velké kutily a rámeček si budete chtít udělat sami doma. Náročnější bude ten ze dřeva, kde je potřeba trocha té zručnosti. Pro jeho výrobu si musíte nejprve obstarat lištu, ze které si vyřežete 2 a 2 stejně dlouhé části. Abyste je mohli správně slepit, musíte při jejich řezání použít úhlové vedení pily. Všechny 4 části rámečku pak spojte lepidlem Dispercol, které je určené na dřevěné spoje a jím lepený spoj je skutečně pevný. Do rámečku si pak můžete nechat vyříznout sklo a dále celý rámeček upravit dle vlastní fantazie.

steny3

Co vypadá také krásně a navíc to není náročné vytvořit, je rámeček z kartonu. Budou vám stačit dva čtverce stejné velikosti, z nichž v jednom bude otvor. Poté stačí obě části namalovat a vyzdobit, nalepit citát na nevyříznutou část a nalepit tu vyříznutou. A nakonec už jen připevnit na stěnu.

Vlna a korálky? Napište si své sny

Dalším způsobem, jak si vyzdobit stěnu je výroba takzvané „Snové stěny”. Jako první si musíme přitlouct na stěnu hřebík. Ten by neměl být úplně ve stěně, protože potřebujeme, aby byl vystouplý. Na tento hřebík přivážeme cca deset proužků vlny (metr dlouhých). Poté přitlučeme další hřebíčky o něco níže, bude jich deset. K nim přivážeme druhé konce vlny, každý zvlášť. Dále si vystřihneme z tvrdého papíru libovolné barvy srdíčka (nebo jiné motivy), na které napíšeme své sny, motta, cíle a připevníme na provázky. Pokud chceme, můžeme je prostřihnout a spolu s korálky navléct na provázky z vlny, to bychom ale museli spodní konce vlny připevňovat až po jejich výzdobě.

Další možností je napnutí více provázků hezky vodorovně pod sebou. Na ně můžeme kolíčky připevňovat fotky, vstupenky, vzpomínky, plány – zkrátka všechny naše splněné i zatím nesplněné sny.

steny1

Foto: Morning Creativity

Na chodbě zapojte děti

Další typ se může některým z nás zdát poněkud extravagantní. Jestliže máte děti a nějaké ty barvy, můžete si s jejich pomocí vyzdobit stěny. Třeba na chodbě. Zkuste si to představit. Bílá stěna a na ní obtisky dětských ručiček a vašich rukou v barvách, které se vám do vašeho interiéru budou zdát nejlepší volbou. Pokud nemáte odvahu na takovýto zdobný prvek, nabízí se zde několik dalších alternativ. Na stěnách můžete místo obtisků vašich končetin udělat puntíky, proužky nebo klidně srdíčka. Navíc to nemusí být po celé stěně, ale klidně stačí nějaký ten otisk nebo třeba malůvka v menším prostoru.

steny4

Vystavte si výtvory vašich dětí i krásné fotografie

Věc, která je tradiční a ne nijak neobvyklá. Přesto se v dnešní době najde spousta těch, kteří nemají ve svém domě či bytě žádné fotografie. Nebo mají, ale je jich málo. A když vezmeme v potaz, že fotky mají za úkol uchovat krásné vzpomínky na náš život … zkrátka by nebylo od věci mít v nějaké místnosti, nejlépe ložnici, obýváku nebo chodbě; nějakou tu fotku v rámečku. Ať už jde o fotku vás, dětí, partnera nebo celé rodiny. Fotky jsou jedna z věcí, které vašemu bydlení dodají tu pravou pohodovou atmosféru.

Jak všichni víme, děti jsou v určitém věku hotovými umělci. A proč by se jejich obrázky měly hromadit v šuplíku, když se s nimi můžeme pochlubit. Samozřejmě nemusíte vystavovat vše, přeci jen dětská fantazie občas překvapí, ale nějaký ten obrázek si klidně pověste.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *